İlk banyo

cagan-ozer-24-mart-2014

Bugün hastaneye gittik yine dün demiştim ya göbek bağıma baktırmak için sorun yokmuş, yinede temizlik için kulak temizleme çöpü ile dezenfekte sprey sıkıp temizlenecekmiş sonra geldik hastaneden ve anneannem altın taktı, dedemde yüz lira verdi harçlık yapçakmışık öyle dedi annem almak istemedi ama dedem inat verdi yinede 🙂 sonra şükran teyzem ve babaannem geldi.

Banyoya geçicez artık yavaş yavaş suyu ısıttılar derken koydular beni filenin içine bi soğuk gelince başladım ağlamaya ondan sonra ılık suyu çırpıştırdılar üstüme kendime geldim, hop arkasından verdiler köpüğü sabunu yine ağladım sonra durulama işlemi yapıldı, bornozuma tam girdim derken anaa tuzlama yapcaklarmış yemekmiyim ki ben tuzlama nedir, oysa azcık suya tuz koyup onlada yıkıyolarmış sözde kokmuyomuşum büyüdüğümde inanç işte yapcak bişey yok ondan bidaha yıkadılar ve sonra duruladılar koydular bornozuma oda sıcaklığımıda güzelce ayarladılar ki üşümeyim diye, bende içtim mamamı çekildim uykuma.

Banyo iyi bişeymiş onun için günlük banyo olacakmış bebekler ve sonrasına masaj yapcakmış büyüklerimiz ki rahatlayalım diye.

Akşama doğru uyandım handan yengem ve kızı gelmiş oturuyodular, sonra babam geldi. Kesin yine alcak kucağına yok alsında tutmasını bi öğrenemedi neyse yırttım almadı henüz derken misafirlerimiz gitti, sonra annemle babam oturdu koltukta beni sevdiler ettiler. Babam geçti salona acık oyun oynucam dedi, çocuğu oldu halen oyun oynuyo adam napsın nöbetmi tutcak başımda stres atsın oda tabi.

Gülşah teyzem spora gitti, yarım saat sonra songül teyzem geldi ve yine ben gitcem dedi, biraz durdu derken gülşah teyzemde spordan eve geçmiş ordan geldi. Songül teyzem yine ben gidiyom dedi ve gitti.

Geceye doğru azcık hıçkırık tuttu sonra geçti iyiki, bugünlükte bukadar hadiyin iyi geceler.

One thought on “İlk banyo

  1. küçük kuzucuk ne tatlısın sen maşallah, bayıldım sana. her bebek güzeldir ama sen çok güzelsin. Allah sana sevdiklerinle geçireceğin sağlıklı, mutlu, bereketli, başarılarla dolu, uzuuuun bir ömür nasip etsin. seni anneciğine ve babacığına bağışlasın, onları da sana. annenle biraz kendinizi toparlayın gelicez kısmetse seni görmeye, hem yaramaz Kayra abin de akıllı, usulu paşa görsün. Uğur ellerine sağlık harika bir iş çıkarmışsın, hem Çağan paşa hem de sizin için mükemmel bir hatıra. Özlem’im canım arkadaşım çok iyi bir anne olacaksın, sadece biraz zaman. annelik ne öğrencilik ne de iş hayatına benzemiyor. en zahmetlisi ama en zevklisi. iş başa düşünce kendinden ummadığın kadar kolay öğreniyorsun herşeyi, merak etme. sadece dolu dolu, sindire sindire yaşayın anneliği ve babalığı. ikinizi de tekrar tebrik ederiz, her zaman arayabilirsiniz, tatlı kuzucuğumuzu koklayın bizim için ooooooooohhhhhhhhhh miiiisssssssssssssss 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir