Göbek bağı

cagan-ozer-23-mart-2014

Pazar günüde bir başka oluyor canım, herkes rahatında sakin sakin uyanıyor, araba sesi yok, kuşlar gelmiş cıvıl cıvıl ötüyor, bizimkiler yine evdeydi, dedemde yine evden bize kahvaltıya dahil oldu. Sonra geldiler yine benim başıma alt değiştirmeye, dedem biraz baktı etti yine baya bi seviyo beni adam ama sağolsun, bende onu severim bi yürüyimde, sonra uyudum tabi ben ve bir kaç saat sonra anca kalktım altıma yapmışım tabi, bebek olduğumuz için tepkiler sadece ağlama ile veriliyor, anneannem altımı açtı sonra bi bağardı korktum valla oysa göbek bağım düşmüş onu söyledi tabi sonra toplandılar başıma babam aldı bağı biyere gömücekmiş bakalım inşallah bu batıl inanç olayı tutarda büyük adam olurum 🙂 öğlene doğru, annemin komşuları geldi, bir kaç dakika sonrada babamın akrabası olan amcam (Hüseyin) ve nişanlısı (Gamze) yengem geldi, sağolsunlar bana pantolon, gömlek ve kapşonlu swit gibi ciciler almışlar, beni görmeye girdiler odaya ben uyuyo gibi yaptım az durup çıktılar 🙂

Bir kaç saat sonra uyudum güneş var diye sonra tekrar kalktım bi baktım babamın elindeyim yine nerden tutacağını bilmeden bi oramdan bi buramdan tutuyor, bi öğrenemedi daha kursa falanmı göndersek anlamadım ki neyse misafirlerimiz biraz oturdu sonra gittiler. Özgür abim geldi acık ders çalışmaya sonra teyzemle onlara gittiler.

Annem banyo yaptıralım dedi, banyo nasıl bişey şuan bilmiyorum tabi babamda bir gün bekletelim göbeği yeni düştü dedi sonra bu konuda kararlaştılar yani yarın ilk banyo günüm olcak ama babam görmücek sanırım, bide göbek bağım düştüğünde göbeğimde iltihap (annelerin bilgisine: yeni gelen süt rengi gibi hafif sarımsı) varmış galiba yani babam öyle dedi internetten baktığına göre onun için yarın bi doktora götürcekler ne olur ne olmaz diye.

Mama içtim sonra güzelce uykuma çekildim, akşama doğru Songül teyzem geldi arkasından Aynur ve Aysun teyzem geldi, Songül teyzem hariç diğerleri ilk gördüğü için bi baktılar şevkat falan gösterdiler tabi önemli böyle şeyler bebekler için herzaman beklerim 🙂 Songül teyzem ben gidiyorum diye diye gitti sonunda sonra diğer teyzelerimde gitti.

Geceye doğru çok aşırı gazım vardı, sağolsun teyzem hep sırtımı göbeğimi ovaladı nerden baksan 1 saat boyunca yanımdan kalkmadı, yazık annem üzüldü çok korkuyor ya herşeyden, doğal şeyler biliyorum her bebeğe oluyor ama işte anne yüreği işte farklı oluyor sanırım. Yavaş yavaş geçiyor ağrım ben uykuma geçiyorum kendinize iyi bakın.

One thought on “Göbek bağı

  1. Bebeğim,güzel yüzlü teyzem benim… Hoşgeldin,yüzümüzü güldürdün , sefalar getirdin.Başka birşeymiş bu sevgi, hiçbirşeye benzemiyormuş.Tarifi imkansız ,yaşaması muhteşem.Ablam benim değerlim,ilk oyun arkadaşımdı,sonrası hayat arkadaşım,büyüdükçe sırdaşım ve şimdi hayatımın sonuna kadar güvenebıleceğim tek kadın.Taki senin ilk müjdeni alana dek çocuktu gözümde ,hiç büyümeyen masum ,savunmasız bir genç kızdı.Haberin bile yetti onu daha güçlü kılmaya,varlığının ufak belirtisi bile başka bir insan yaptı onu. Anne olmanın tadını çıkarıyor , çoktan hazırmış senı kucağına almaya, koruyup büyütmeye.Uykusuz geceler, uyusan bıle başında durup nefesını dınlemeler ,ağlamaların , karnını doyurma cabası tum bu yorgunlukları , tek bır gülümsemen nasıl unutturuyor bır bilsen.Çağanım , bizim mutlu günümüz , bayramımız adınla değer kattın hayatımıza. Artık babam gerçek bır dede gözlerındeki o mutluluk görülmeye değer ,bizim yıllardır yapmaya çalıştığımızı sen varlığınla başardın ,artık daha bı dede gibi duruyor, şaka gibi ama sen dedenı büyüttün teşekkürler;)Sende hakverırsın ki annem için birşeyler söylememe gerek yok zaten o hep anne. Şimdi ismi ikilendi anneanne oldu. O muhteşem bi kadın, zaman geçtıkçe göreceksin, inşallah onunla uzun yıllar sende yaşayacaksın, seni büyütecek ve ondan öğrendiklerın hayatın boyunca seni iyi insan kılacak.Gelelim babana o benim 3. Kardeşim ,en anlaşamadığım , en çok kavga ettiğim ama bana en çok benzeyen insan.Ben şimdiden söyleyebilirim mükemmel bir baba olacak.Sevgisi gerçek çünkü sevince düşünüyor, sevince telaşlanıyor.Ben hep derim merhametli insandan korkma diye sen en büyük merhameti babanda goreceksın.Uğur sana bu siteyi hazırlayarak öyle büyük hediye veriyor ki okudukça tekrar tekrar cocukluğunu yaşayacaksın. Üzgünüm sadece bizim koklamaktan kendımizi alamadığımız o muhteşem kokunu alamayacaksın. Çağanım, teyzem mutlu bereketli bir ömür diliyorum sana.Hayatta kimsenin göremediği ufak ayrıntılar senın mutlu olma sebebin olsun, yüreği temiz, iyi bir insan olman hepimizin tek istediği.Sen hep gül Allahım seni ağlatırken bile güldürsün inşallah . Seni seviyorum teyzem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir