Konuşmak

Çağan Özer

Merhabalar, çook uzun zamandır birşeyler yazmıyorum farkındayım, ama bundan sonra daha sık yazacağımı belirtmek isterim, şimdi konuya geçelim.

Şuanda 7. ayım bitiyor ve 8. ayıma geçiyorum evet 🙂 zaman çabuk geçiyor tabi, peki ben en son yazdığımdan beri neler yaptım anlatayım.

Artık annenenenene diyebiliyorum bazen dadada veya dededede diyorum, bazen bebe diyorum, baba diyememişim babam söyletmeye çalışıyor onuda kısa zamanda söylücem sanırım 🙂 şimdi eski tarihlere girip günümüze dönme yazısına aşağıdan devam ediyorum.

Annem çalışmıyordu biliyosunuz, ondan ağustos eylül gibi tatile gittik ailecek, denize de girdim, havuzada girdim valla. Havuz iyidi ama deniz tuzluymuş be, çappıdı çuppudu yaparken (ellerimi suya vururken) gözlerime tuzlu su kaçınca bir yanma ve kızarma oldu tabi normal suyla hemen yıkayınca geçti herşey.

Sonra aralara bayramlar girdi tabi, bu arada fransadan dayım gelmiş ama İzmir’e uğramadan direk babaannemin babasının yani büyük dede hacı dedemin yanına gitmiş hiç göremedim daha onu.

Hacı dedemide kurban bayramında gördüm, ne iyi bi insanmış ya valla içime öyle doğdu derken zaten öyleymiş çok sevdi, bu arada kuzen Arın’da ordaydı, oda yavaş yavaş topluyo kendini büyümeye başlamış. Azcık daha büyüyünce güreş yaparız artık onla, gerçi ben ona göre biraz ağır siklet kaçıyorum şimdilik ama ilerleyen zamanlarda bakarız buna.

Annemin babası dedem ortalıkta yok, bi bayramda geldi ama yine gitti, teyzemin kocasının yanına yardıma gitmiş öyle diyolardı. Biz yine herzamanki gibi göçebe hayatına devam ediyoruz 🙂 ama pazartesi işler değişiyor, annem işe başlıyormuş, zor olacak sanırım şimdilik anneannemle dedem bakıcakmış bana annemle babam işten gelesiye kadar, tabi babam bilindik baba işte klasiklerden ikidakika oynuyor sonra ben sağa sola dönünce zor geliyor adama transfer ediyor beni.

Kısaca şu aralar yaptığım aktiviteleri anlatayım, artık destekli ve kısa süreli desteksiz oturuyorum, çorba içiyorum, yoğurt yemeğede başladım, her iki tarafına dönebiliyorum yatarken yani, ayrıca geri geri gitmeye başladım ve kendi etrafımda 360 derece dönebiliyorum 🙂

Yazının çoğunu okuduysanız az birşey kaldı, zaten okumadıysanız büyüdüğüm zaman bunları ben okucam babama sözüm var 🙂

Şimdilik bir sıkıntımız yok diyemicem çünkü diş çıkarıcağım için uyku problemlerim var bu ara yani idare ediyoruz, bakalım ilerleyen günlerde neler yapıcam, hmm unutmadan yabancıları ayırt edebiliyorum, misal doktorumu sevmemeye başladım bile şimdiden en çok onda ağladım 🙂 Şu dişlerde bir çıkmadı ama çıkacak çok yakında sanırım çok ağrımaya başladı artık, neyse kendinize iyi bakın görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir