Geçmiş ve Gelecek

Çağan Özer - 21 Temmuz 2015

Uzun zamandır yazamıyorum yazılarımı, neler oldu neler bitti az biraz anlatayım isterseniz. Doğum günümde yazmıştım en son üstünden 4 ay geçti, bebek olduğum için sık sık hastalanıyorum o oluyor yani işte kışa gir yaza gir o aralar daha çok hastalanıyorum, geçen yine hastalandım doktora gittik iğne ilaç derken toparladım kendimi. Yaz geldiği için hafta sonları geziyoruz, denize falan gidiyoruz öyle geçiyor zaman, annemle babam işe gittiğinden halen anneannem ve dedemin evinde kalmaya devam ediyoruz, koşuyorum yürüyorum, kedileri çok seviyorum köpekleri biraz daha az seviyorum korkuyorum azcık galiba 🙂

Dedem genelde bişeye kızdığımda kın yap diyor, (KIN: kızdığım zaman bir cisme vurma anlamını taşıyor.) örnek verecek olursak ayağım birşeye takılıyor ve o şeye kın yapıyorum.

Sonra birşey daha öğrendim oda cıss olmak. (CISS: bir şeyin zarar verdiğini ifade ediyor, sıcak, soğuk, zararlı.) örnek verecek olursak, çay bardağına yaklaşınca cıss oluyor.

Babam kızıyor tabi bu kelimelere çünkü herşeyin kendi ifadesinde olmasını istiyor, doktorlar böyle diyormuş, mantıklıda.

Yani bardak sıcaksa o bardak sıcak lütfen elleme demeleri gibi yada sıcak olduğunu kanıtlamak için dikkatli bir şekilde o bardağı elime yaklaştırmak gibi.

Bu kelimelerden sonra annee: anne, babbaa: baba, deddee: dede, annannee: anneanne, deyde: teyze, ödüü: özgür gibi kelimeleride öğreniyorum.

Başımı, elimi, burnumu, gözümü, kulaklarımı, pipimi, ayaklarımı falan öğrendim onlarda da sorun yok.

Bir sene içinde sünnet olucam sanırım bakalım, şimdilik bu kadar yine yazmaya çalışıcam hoşçakalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir